Doğum Kontrol Hapı Yasmin

Piyasada adını sıkça duyduğunuz haplardan biri, doğum kontrol hapı yasemin olarak biliniyor. İstenmeyen gebeliklerin engellenmesi için kullanılıyor.

Peki, doğum kontrol hapı yasmin nasıl kullanılıyor? Doğum kontrol hapı yasmin vücuda zararlı mı? Kilo aldırıyor mu? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı veriliyor. İstenmeyen gebeliklerde tercih edeceğiniz bu yöntemi değerlendirerek, seçiminizi yapabilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapı Yasmin Nasıl Bir Hap?

Diğer doğum kontrol hapları ile aşağı yukarı aynı olan bu hap,  günlük adet döngüsü olan kişiler için uygun. Direkt olarak bu hapın kullanılması ile istenmeyen gebeliklerin ortadan kalkması sağlanıyor. Doğum kontrol hapı kullanacak olan kişiler, bu hapı 21 gün boyunca tüketiyor. Ardından 7 gün içmiyor. Sonrasında diğer kutuya başlıyor.

Hap kilo aldırıyor mu?

Genel olarak sorulan sorular arasında, hapın kilo aldırıp aldırmadığı var. Çok sayıda doğum kontrol hapı kullanan  kişilerin yorumlarına bakıldığında, bu hapın kilo aldırmadığı sonucu çıkıyor. Genel anlamda kilo almak istemeyen kadınlar için gebeliğin önlenmesi açısından tercih edilen, direkt olarak bu hapı kullanılması olabilir. Dilerseniz direkt olarak seçiminizi bu yönde yapabilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Aldığınız hapı nasıl kullanacaksınız? Doğum kontrol hapı nasıl kullanılır? Vücudunuza zarar vermemesi, adet döngünüzü koruması açısından dikkat etmeniz gereken direkt olarak bu hapın kullanılmasına doğru bir başlangıç yapmak. Nasıl kullanılır sorusuna ilk olarak hapa nasıl başlayacak olduğunuz ile ilgili yanıt veriyoruz. Yapmanız gereken reglin birinci günü, reglin ikinci günü ya da reglin üçüncü günü hapa başlamak. Hapın kutusunda toplamda 21 tane hap var. Bu haplar bittiğinde ilk ay hemen regl olacaksınız. Sonrasında 7 gün içmedikten sonra, ikinci kutuya başlayacaksınız. Hap bitecek ve 3 gün içinde siz yeniden regl olacaksınız. 7 gün tamamlandığında ise diğer kutuya geçeceksiniz.

Tüm bu talimatlara uygun şekilde hareket ettiğiniz sürece, sorun yaşamadan gebeliğin gerçekleşmesi sağlanıyor. Doğum kontrol hapı Yasmin fiyat ve diğer merak ettiklerinizin de yanıtını alarak, direkt olarak hap kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizin için uygun olması halinde kullanabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  18.239

  Doğum Kontrol Hapı Adet Olmadan Kullanılır mı?

  6.384

  Alkol Almak Doğum Kontrol Hapını Etkiler mi?

  4.323

  Doğum Kontrol Hapı Fiyatları

  1.654

  Doğum Kontrol Hapı Yasmin

  706

  Doğum Kontrol Hapı Fiyatları

  501

  Çok Fazla Bilinmeyen Doğum Kontrol Yöntemi: Spermisit

  410

  Doğum Kontrol Hapına Ne Zaman Başlanmalı?

  319

  Gebelikten Korumada En İyi Yöntem: İmplant

  307

  Doğum Kontrol Hapı Markaları

  302

  Erkekler İçin Kesin Doğum Kontrol Yöntemi: Vasektomi