Doğum Kontrol Hapı Markaları

Doğum kontrol hapı markaları değişiyor. Genel olarak doktorların önerdiği markalar hangisi? Hangi marka kullanılmalı?

Doğum kontrol hapı kullanarak istenmeyen gebeliğin önüne geçmek isteyen çiftler, doğum kontrol hapı markaları arasından seçimi kolayca yapabilir. Genel anlamda piyasada en çok bulunan hap markası hangisidir? Devlet tarafından, sağlık ocaklarında verilen hapın markası hangisidir? İşte sorularınızın yanıtı…

Microgynon

En çok kullanılan, doktorlar tarafından en çok verilen hap çeşidi olarak gösterilebilir. İçinde 21 tane hap bulunan bu kutu, eczanelerden reçetesiz de temin edilebiliyor. Aldıktan sonra doğru bir kullanım ile istenmeyen gebeliklerin önüne geçmeniz mümkün. Tamamen sizin regl döngünüze uygun şeklide gerçekleştirdiğiniz hap tüketimi ile kontrolü sağlamanız mümkün olacaktır.

Farklı marka doğum kontrol hapları da vardır. Genel anlamda Türkiye’de satışı olan, yasaklanmamış olan hapları eczanelerden güvenli şeklide temin ederek almanız önerilir. Bu sayede sağlığınızdan da ödün vermeden korumayı sağlamış olacaksınız.

Diane 35

Diane 35, Türkiye’de doğum kontrol hapı olarak önerilmesinden ziyade hormon tedavisi gören kişilerin kullandığı biliniyor. Ancak doğum kontrol hapları arasında yerini aldığından, istenmeyen gebelik için tercih edilebilecek bir durumdur. 21 adet haptan oluşan bir kutudur. 21 günlük hap tüketiminin sonrasında, 7 gün ara verilerek toplamda 28 günlük döngü sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

İstenmeyen gebeliklerde ya da hormon tedavisinde, doktorunuzun önerisi olması durumunda kullanabilirsiniz. 35 miligramlık olan bu hapın tüketimi ile hormonların düzelmesi ya da gebeliğe karşı önlemin alınması mümkündür.

Doğum Kontrol Hapı Kullanmak Zararlı mı?

Çoğu zaman sorulan sorular arasında, doğum kontrol hapının zararları nedir sorusu var. Bakıldığında, doktorlar tarafından önerilen doğum kontrol yöntemleri arasında yerini alıyor. Bu sebeple korunmak için kadınların tercih edebileceği yöntemlerden. Doktor ile iletişime geçerek, sizin vücudunuz için ayrıca bir zararı ya da kullanmamanız için ayrıca bir engel olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Direkt olarak bilgi verilecektir. Bu doğrultusunda doğum kontrol hapı kullanmak zararlı mı sorusunun yanıtlanması çok daha doğru şekilde olacaktır. Doktor önerisinin olması önemli olacak.

Paylaşın

Views
  18.245

  Doğum Kontrol Hapı Adet Olmadan Kullanılır mı?

  6.387

  Alkol Almak Doğum Kontrol Hapını Etkiler mi?

  4.325

  Doğum Kontrol Hapı Fiyatları

  1.655

  Doğum Kontrol Hapı Yasmin

  706

  Doğum Kontrol Hapı Fiyatları

  502

  Çok Fazla Bilinmeyen Doğum Kontrol Yöntemi: Spermisit

  410

  Doğum Kontrol Hapına Ne Zaman Başlanmalı?

  319

  Gebelikten Korumada En İyi Yöntem: İmplant

  307

  Doğum Kontrol Hapı Markaları

  302

  Erkekler İçin Kesin Doğum Kontrol Yöntemi: Vasektomi